Aktuality

Aktuality

Najväčšia kniha vytlačená na Slovensku ?

Spolu s doskami má formát 52x52 cm, hrúbku 18,5 cm a hmotnosť viac ako 25 kilogramov
Kniha Feyenoord Rotterdam – De Grootste je reprezentatívnou kronikou slávneho holandského futbalového klubu Feyenoord Rotterdam. Ide o veľkoformátovú knihu, ktorá je unikátna nielen svojím rozmerom, ale aj spracovaním a prevedením.

Podľa dostupných informácií ide o dosiaľ najväčšiu knihu vytlačenú na Slovensku!

Pritom nejde o niekoľkokusový ručne produkovaný unikát, ale o priemyselne vyrobenú a komerčnú publikáciu v náklade 1000 kusov. V zbierkach Slovenského národného múzea v Bratislave je evidovaná ako najväčšia kniha na Slovensku kniha The Birds of America s rozmermi 100 x 68 cm, vážiaca 15 kg. Kniha Feyenoord Rotterdam – De Grootste, vytlačená v Neografii a ručne knihársky spracovaná v špecializovanej knihárni v Taliansku, má spolu s doskami formát 52x52 cm, hrúbku 18,5 cm a viac ako 25 kilogramovú hmotnosť. Predajná cena knihy je 990 eur.
  • 176 746 hárkov papiera, čiže 32 453 kg
  • 852 platní  formátu 1175 x 1460 mm
  • 1230 kg disperzného laku
  • samotná tlač trvala 141,83 h práce

Kalendár NEOGRAFIA 2017

Kalendár Neografia 2017 

 
Kalendár na rok 2017 vznikol v spolupráci so Slovenskou národnou knižnicou.
Je to nádherná zbierka fotografií najvzácnejších kníh zo zbierky SNK, zachytených objektívom Juraja Gavuru.
Viac informácií o knihách z fotografií nájdete na:

www.neografia.sk/calendar

Súťaž vianočné pohľadnice 2016

"Vianočné sviatky a zimné radovánky" - výsledky súťaže o najkrajšie kresbičky našich detí!
Ďakujeme všetkým malým umelcom za ich príspevky. Konečný výber bol veľmi ťažký, nakoľko si vážime a oceňujeme každú jednu kresbu.
Dostali sme kresby od detí vo veku od dvoch do 12 rokov. Špeciálne poďakovanie patrí najmladším, dvojročnej Linduške Ondrejcovej a trojročnej Natálke Majerčíkovej. Príspevky k nám prišli aj zo zahraničia !
 
Mená výhercov a viaceré náhľady prác najdete tu:

http://www.neografia.sk/sutaz-vianocne-pohladnice-2016-1


 

Krst knihy TYPO:GRAFIK:UM

Krst knihy TYPO:GRAFIK:UM za účasti a autorov knihy a partnerov.
 
Na záver odbornej konferencie Print Progress 29.09.2016 v hoteli Holiday Inn v Trnave sa konalo slávnostné uvedenie do života špeciálnej edície knihy vydavateľstva VELDAN: TypoGrafikUm | PROGRESSLETTER EDITION. Kniha je zbierkou umeleckých profilov výnimočných slovenských, českých a svetových majstrov grafického dizajnu
a vizuálnej komunikácie za posledných sto rokov.


Zľava:Patrick Schwab, generálny riaditeľ, NEOGRAFIA, a.s. (tlač knihy), Róbert Němeček, riaditeľ, Galéria Jána Koniarka v Trnave, Jan Rajlich, predseda SBB, grafik, Vladislav Rostoka, Dušan Junek – autori, riaditeľ vydavateľstva VELDAN Trnava, Marian Hains, Josef Misof, riaditeľ, EUROPAPIER Slovensko (dodávateľ papiera) / zdroj: Print Progress 
http://www.printprogress.sk/

Projekt desaťročia v tlačiarni NEOGRAFIA

Do slovenského Martina inštaluje KBA koncom roka unikátny osemfarbový stroj Rapida 145 vo formáte B0
...Po významných investíciách do nových moderných výrobných priestorov a strojového parku sa Neografia stala prvou tlačiarňou v regióne s ofsetovým hárkovým strojom formátu B0. Významne sa tak zvýšili kapacitné možnosti výroby, skrátil čas realizácie zákazky a pomer časov priprav do behu stroja.

 

Zväčšujúca sa konkurencia v oblasti polygrafie a kvalitatívne požiadavky zákazníkov viedli k rozhodnutiu realizovať ďalší investičný zámer, kúpu osemfarebného hárkového stroja od spoločnosti KBA.

Ing. Patrick Schwab (vpravo), generálny riaditeľ spoločnosti Neografia, a Sven Strzelczyk, Vice-President Sales KBA-Sheetfed Solutions pri podpise kontraktu v sprievode managementu KBA CEE Ing. Jana Korenca, MBA (vpravo), konateľa spoločnosti, a Ing. Hynka Grebeňa, riaditeľa obchodu a servisu.
Ing. Patrick Schwab (vpravo), generálny riaditeľ spoločnosti Neografia, a Sven Strzelczyk, Vice-President Sales KBA-Sheetfed Solutions pri podpise kontraktu v sprievode managementu KBA CEE Ing. Jana Korenca, MBA (vpravo), konateľa spoločnosti, a Ing. Hynka Grebeňa, riaditeľa obchodu a servisu.

KBA boduje aj v merkantilnej a vydavateľskej tlači

Spoločnosť KBA CEE, zastupujúca na Slovensku Koenig & Bauer Group, druhého najväčšieho výrobcu tlačových strojov na svete, nie je v regióne žiadnym nováčikom. S takmer štyridsaťpercentným podielom na trhu sa naopak dlhodobo radí v rámci skupiny na popredné priečky. Napriek tomu patrí kontrakt na osemfarebný ofsetový stroj s obracacím zariadením vo formáte B0 k najvýznamnejším dodávkam v poslednom desaťročí. Spoločnosť KBA je tak nielen hegemónom na trhu tlače obalov, ale zaznamenáva výrazné úspechy aj v oblasti merkantilnej a vydavateľskej tlače.

Príprava a rozjazd veľkoformátovej zákazky za pár minút

Stroj KBA Rapida 145-8 SW4 SPC je najmodernejším hárkovým ofsetovým strojom tohto formátu na svete. Dokáže na jeden prechod obojstranne potláčať hárky veľkosti 1060 x 1450 mm rýchlosťou až 13 000 hárkov za hodinu. Maximálna automatizácia obsahujúca okrem iného simultánnu výmenu tlačových platní SPC s identifikáciou tlačovej platne PlateIdent, beználožkové nakladanie SIS, paralelné umývanie ofsetových poťahov a tlakových valcov CleanTronic, inline meranie a regulácia vyfarbenia a sútlače QualiTronic alebo načítanie a ukladanie zákaziek alebo prenos prevádzkových dát pomocou LogoTronic Professional rozhodujúcim spôsobom skracujú prípravu zákazky. Pri správnom nastavení i v prípade takto veľkého stroja ide len o niekoľko málo minút.

Najvýkonnejší hárkový ofsetový tlačový stroj formátu B0 - KBA RAPIDA 145
Najvýkonnejší hárkový ofsetový tlačový stroj formátu B0 - KBA RAPIDA 145

Menšie náklady zvyšujú nároky na automatizáciu

Od nového zariadenia sa očakáva najvyššia kvalita ofsetovej tlače a časová optimalizácia produkcie zodpovedajúca dnešným požiadavkám trhu, ktorý sa v priebehu času mení na väčší objem zákaziek menšieho nákladu. Z tohto dôvodu bol hlavným kritériom výberu vysoký stupeň automatizácie zabezpečujúci rýchlu výmenu zákaziek a osemfarebná konfigurácia umožňujúca produkovať obojstranne plnofarebne potlačené 32-stránkové hárky jedným prechodom strojom. Tieto parametre sú prísľubom výrazného zvýšenia produktivity tlačovej sekcie a teda skrátenia výrobného času produktov.

Spustenie stroja do prevádzky je plánované koncom roku 2016."

zdroj textu - KBA Newsletter: http://www2.kba.com/cs/tiskove-zpravy/detail/article/projekt-desatrocia-v-tlaciarni-neografia/

Nový Color Management FOGRA 51/52

Neografia a.s. ako jedna z prvých na Slovensku a Českej republike úspešne certifikovala nový farebný profil FOGRA 51/52 podľa novej tlačovej normy ISO 12647-2:2013.
Vďaka tomu Neografia ponúka svojim zákazníkom možnosť vyskúšať a prejsť na dlho očakávaný nový profil farebnosti, ktorý by sa mal stať veľmi rýchlo štandardom.
Certifikované sú už všetky hárkové stroje, ktorými disponuje tlačiareň, vrátane najväčšieho hárkového stroja Heidelberg Speedmaster XL 145 (B0).
V prechodnom období bude však možné zvoliť starý alebo nový farebný profil, podľa rozhodnutia zákazníka.
 
V októbri 2015 boli zverejnené farebné profily FOGRA 51/52 pre matný a lesklý papier (coated) a bezdrevný ofset (uncoated). Očakáva sa od nich umožnenie prechodu tlačového priemyslu na normu ISO 12647-2:2013 a výmenu zaužívaných profilov FOGRA 39, ktoré boli referenciou pre normu z roku 2007. Nová norma a nové farebné profily sú okrem iného reakciou na požiadavku väčšieho nasýtenia papiera optickými zjasňujúcimi látkami, ktorých vplyv na farebnosť tlače nebol doteraz presne podchytený. Okrem nových farebných hodnôt norma prináša tiež pokrok v štandardizácii merania výsledkov tlače  a zlepšovanie zosúladenia obrazu tlače na obrazovkách, farebných nátlačkoch (color proof) s reálnym výsledkom tlače.

Pour féliciter!

Ďakujeme vám za úspešnú spoluprácu v 2015 roku a prajeme prijemne Vianočné sviatky, veľa zdravia,
šťastia, osobných a pracovných úspechov!

Knižný veľtrh Frankfurt Buchmesse 2015

Neografia Vás pozýva na najväčší svetový knižný veľtrh – Frankfurt Buchmesse!
 
V dňoch 14. -18. októbra 2015 nájdete náš výstavný stánok č. G57 v pavilóne 4.0.

Ďakujeme Vám za návštevu Neografie vo Frankfurte

Ďakujeme  Vám za návštevu Neografie na Frankfurtskom knižnom veľtrhu 2014! 
 
 
 
Bolo pre nás príjemným prekvapením a potešením privítať  toľko hostí na našom stánku
na Frankfurtskom knižnom veľtrhu 2014!
Sme veľmi radi, že sme mohli spoločne stráviť  pár chvíľ.

Tešíme sa na FBF 2015!
 
 


FRANKFURT BOOK FAIR 2014

NEOGRAFIA pozýva na najväčší európsky knižný veľtrh - FRANKFURT BOOK FAIR 2014.
8-12 Oktober, Frankfurt - nájdete nás: Hala 4.0, stánok: D54

 

FRANKFURT BOOK FAIR 2014 - najväčší európsky knižný veľtrh, organizovaný v októbri vo Frankfurte.

8-12 Október 2014, Frankfurt, Nemecko

  • 300 000 hostí 
  • 7,5 tisíc vystavovateľov
  • najpodstatnejší hráči na európskom a svetovom knižnom trhu

Už mnoho rokov sa tam Neografia prezentuje svojim stánkom, tento rok je však pre nás niečím novým. Pripravujeme nový design stánku, v ktorom chceme prezentovať naše bohaté výrobne možností a produkty, ale aj úspešne dosiahnutý, náročný investičný plán realizovaný v minulom roku a mnohé výhody plynúce z toho pre našich zákazníkov.  

FRANKFURT BOOK FAIR 2014 nájdete nás:  

Projekt nášho stánku:

Najkrajšia kniha Slovenska

V súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 2013 sme získali cenu Zväzu polygrafie na Slovensku za mimoriadne polygrafické spracovanie.
Najkrajšia kniha Slovenska 2013!

V súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 2013 tlačiareň NEOGRAFIA získala cenu Zväzu polygrafie na Slovensku, za mimoriadne polygrafické spracovanie knihy:


Ivan Jančár „Miroslav Cipár. Maľba/Painting

Vyd. SPOLOČNOSŤ 7 PLUS, s.r.o., Bratislava a Galéria mesta Bratislavy

Neografia otvorila nové priestory

Dňom 23.10.2013 sme slávnostne otvorili novú tlačiareň NEOGRAFIA, a.s v priemyselnej zóne Martin-Priekopa východ.
NEOGRAFIA otvorila nové priestory
Dňom 23.10.2013 sme spoločne s našimi zákazníkmi, dodávateľmi, zástupcami bánk a predstaviteľmi mesta Martin slávnostne otvorili novú tlačiareň NEOGRAFIA, a.s v priemyselnej zóne Martin-Priekopa východ. Tým sa skončila história starých a už nevyhovujúcich priestorov v centre mesta, kde NEOGRAFIA, a.s. pôsobila takmer 145 rokov.

Zastavaná plocha novej tlačiarne je viac ako 17 000 m2 a spĺňa najnáročnejšie podmienky pre lepšiu organizáciu práce a zlepšenie logistických prepojení. Výrobné a nevýrobné priestory sú kompletne klimatizované, pričom pre zdroj tepla a chladu je využívaná pokroková technológia tepelných čerpadiel. Táto technológia je vo veľkej výrobnej hale použitá na Slovensku po prvýkrát.
Nová tlačiareň má výhodnú polohu aj z hľadiska vonkajšej logistiky, pretože sa nachádza v blízkosti privádzača novobudovanej diaľnice D1.


​Vedenie NEOGRAFIE, a. s. ďakuje všetkým, ktorí prispeli k zrodu nového, moderného závodu, ako aj svojím zamestnancom, za úspešné zvládnutie všetkých prác súvisiacich so sťahovaním a rozbehnutím výroby v nových priestoroch.
 

Nová Neografia

Dňa 1.6.2012 bol symbolicky položený základný kameň novej tlačiarne NEOGRAFIA v priemyselnej zóne Priekopa – východ.

Nová Neografia

Neografia 2013Dňa 1.6.2012 bol symbolicky položený základný kameň novej tlačiarne NEOGRAFIA v priemyselnej zóne Priekopa – východ. Generálnym dodávateľom je Váhostav – SK, a.s. a financujúcou bankou Slovenská sporiteľňa, a.s.

Výstavba bude podľa harmonogramu ukončená v priebehu roka 2013. Vedenie a.s. NEOGRAFIE plánuje začať výrobu v novej tlačiarni koncom 1. polroka 2013. Do tohto dátumu už budú inštalované nové technológie a budú premiestnené niektoré zariadenia zo súčasného závodu v centre mesta Martin, kde bola založená tradícia polygrafie už v r. 1869. Tým sa ukončí polygrafická činnosť v týchto priestoroch.

Hlavným cieľom tejto - v súčasnej polygrafii unikátnej - investície je zlepšenie logistických tokov, zvýšenie efektívnosti výroby a tým aj posilnenie postavenia NEOGRAFIE v stredoeurópskom priestore.

Created by run.sk